BINGA-BONGA

MEDICINA ALTERNATIVA, tai chi chuan, yoga, avtogeni trening, Medicina alternativna

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 22/2/2006, 11:57
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


NAPADI PANIKE

Ko lezis v postelji si ponavljaj, ne na silo (za zacetek):
1. Sem umsko, telesno in dusevno zdrava, mocna in pogumna
2. Imam odlicno ravnotezje, srcni utrip in krvni tlak
3. Energija CI pravilno krozi v mojem telesu
4. Energiji JIN in JANG sta pravilno razporejeni v mojem telesu
5. Sem dobre volje in vesela!

Zaenkrat toliko. Ce te prime napad na cesti (napadi panike), vam povem, da ti nobene tablete ne pomagajo, samo avtosugestija. To delajte po vec krat na dan pa bos kmalu videla dober rezultat!


Tako sem pozdravila mojo ucenko, ki je imela take napade panike (ne upas v lift, v guzvi ti postane slabo, bojis se visine - no, karkoli se bojis), da se niti v prvo nadstropje ni upala. Za to vrsto napadov pa moras poleg zgornje avtosugestije delati se tole:

Ko si v postelji, zapres oci in si mislis, da (npr. ce se bojis lifta) si v liftu. Kar naenkrat dobis ISTI NAPAD, kot ce bi bila res v liftu. Torej, lahko si mislis: Ja, kako je pa to mozno, saj sem tukaj v postelji pa imam isti napad, kot v resnici. Torej, to izvira samo iz nase glave, iz nasih bojecih misli.

Po tem dogodku se bos tako prestrasila, da mogoce se v posteljo ne bos vec upala. Toda, OBVEZNO MORAS TO PONAVLJATI vsak vecer pa bos videla, DA ZE CEZ 1 TEDEN NE BOS VEC IMELA NOBENEGA NAPADA v postelji. TAKRAT SI PRIPRAVLJENA ITI TUDI V LIFT, guzvo, kjer dobis napad!!!

PROBAJ, NE BO TI ZAL!!!


Aja, se to: Ce pa te spet na cesti, v liftu.... zaloti slabost:

Ustavi se, zapri oci in si ponavljaj zgornjo poezijo: sem umsko ..... , ki je malo bolj vazna za nauciti se je na pamet kot pa vse Vrbe, Zdravljice ....
 
Web  Top
view post Posted on 22/2/2006, 12:52
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


GLAVOBOL!

Delaj tole, pa te bo cez 10 minut vse minilo:

Primi PALEC NA NOGI, vazno je, da s tvojim rocnim palcem drzis noht, z ostalimi prsti pa spodnji del noznega palca in ga narahlo vrti sem in tja, gor in dol! NE HISTERICNO!

Enkrat me je v Mladiki (Vojna bolnica), ko sem cakala na pregled zacela fajn boleti glava. Tablete ni bilo. pa sem se tegale spomnila. Sedim in vrtim palec. Cez 10 min NITI DUHA NITI SLUHA o glavji BOLECINI!

PROBAJ Bingine izkusnje, NE BO TI ZAL!!!
 
Web  Top
Soncnica
view post Posted on 22/2/2006, 22:01




Zelo zanimivo Binga, tole glede premagovanja glavobola. Bom preizkusila in pa svetovala naprej. Drugače pa se jaz, kadar me boli glava, namažem najprej s kakšnim pekočim mazilom (zeliščno olje, tigrova mast,..) po čelu. Pomaga kadar ni hud glavobol (kak rahel maček ali kaj takega), boljše je vseeno najti kak drug način, preden vzameš tableto.

Lp, T.
 
Top
view post Posted on 23/2/2006, 00:13
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


KITAJSKA MAST, FLAJSTRI + OLJE

Jasno Soncnica, kitajska mast je najboljsa, tudi jaz se namazem takoj. Pa tudi za PIKI KOMARJEV in pa za vse, kar te boli.

Ce pa te boli koleno, hrbet, glezenj, potem si nalimaj kitajski flajster in ga pusti 3 dni, bolecina bo popolnoma izginila, pa ne samo bolecina, znotraj bo vse pozdravljeno. Treba ga je spet zamenjati. No, jaz da ga ne zamenjam kar nanj polijem kitajsko olje, ki je dobro tudi za masazo.

VSE KITAJSKE STVARI POMAGAJO. Je ni boljse tablete kot te tri stvari.


CITAZIONE (alef @ 14/2/2006, 10:22)
Hannes Lindemann

Sprostitev v stiski
Premagani stres

Da Alef, to je to! To je tisto, kar sem napisala o napadu panike. Samo kar se pa poezije tice sem si jo pa sama izmislila. Drugace pa moje znanje izhaja prav iz teh podobnih knjizic, ki so rumene in jih je izdala Mladinska knjiga - 1987 - DRUZINSKA PSIHOLOSKA KNJIZNICA:

1. ZAKAJ BI SE BAL - opisuje razne strahove, napade panike - dr. Paul Hauck
2. DEPRESIJA - eh, ze naslov pove, tudi te nisem precitala - " "
3. KAKO SE POMIRIMO - najbrz isto, nisem je precitala - " "
4. KAKO SE SPROSTIMO - avtogeni treningi vseh vrst - dr. Kenneth Hambly
5. KAKO BOLJE SPIMO - je se nisem precitala, pa je 20 let okoli - dr. Peter Tyrer
6. GOVORICA TELESA - opisuje gibe ljudi in po teh zaznas veliko: ce laze, ce te osvaja.....

Kupite ali sposodite si te knjige, NE BO VAM ZAL!
 
Web  Top
Tyana
view post Posted on 16/4/2006, 13:42




SIVA MRENA

Pri sivi mreni pijemo tri tedne,kot pri vseh ostalih boleznih čaj za ledvice,žajbljev čaj,pa naj bi že tako vedno pili,ker pomaga izločati strupe iz telesa.Pri sivi mreni ne smemo jesti pogretih jedi!!!V stanovanju ne sme biti nobenega strupa(tudi raznih dišečih svečk ne,namesto njih uporabimo smrekove vršičke,ali pa stisnemo malo limone v vodo,ter jo postavimo na radiator.)Po 16.uri pijmo čaj iz jabolčnih luščin kolikor hočemo.Ta čaj je najboljši za živce(kuhamo 3 do 6 minut.)
 
Top
view post Posted on 16/4/2006, 17:46
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


Draga Tyanci - hvala!
1. Ne jem nikoli pogretih stvari, mi je tako zoprno, da ti ne morem povedati. Tisti ljudje, ki kar naprej pogrevajo juhe, minestre.... tudi v zivljenju pogrevajo krege, ki so ze minili.
2. Ostudno mi je videti prizgane disece svece v stanovanu. Sveca je vedno simbol zalosti, zalovanja, pogreba in ni nit najmanj romanticno. Odlocnoi proti.
3. Limona + voda = za mozgane. Japonci so dali bancnim usluzbencem, ki delajo na salterjih, pred racunalnik posodico zvodo + limonco. Ogromno % se je zmanjsala zmotljivost pri denarnih storitvah. Ce hoces dobro misliti, daj si okoli racunalnika kaksno magari stisnejo limono.
4. Soseda je bila zelo pamenta: jabolka je olupila, izlupin in obrezka naredila kompot, drugo pa nastrgala za studel. Pa so se ji sosedje smejali, razen mene, ki sem imela 10 let in mi je bilo njeno ravnanje zelo pametno in normalno.
5. Moja mami je imela pri 72-ih letih vid 0.


HAGALA
Aja, sem se spomnila, zakaj nimam vec rdecega nosa (rekla sem, da mogoce zaradi karateja, tai chija ali yoge) NE - zdaj tocno vem: sva ze zgoraj opisovali to metodo za OCI:
Zjutraj se oplaknes prvo 10 x s toplo in potem 10x zmrzlo vodo, zvecer pa obratno. Jasno, to sem delala, vid se mi je poboljsah, pa tudi nosek rdeci je izginil.



Edited by BINGA-BONGA - 13/10/2006, 02:09
 
Web  Top
Kocka
icon12  view post Posted on 10/5/2006, 13:41




Zgoraj opisane vaje so čudovita stvar za pospeševanje pretoka energije po meridianih!
Če slučajno koga to področje bolj zanima, naj si poišče knjige o refleksni masaži stopal ali pa o shiatzu masaži.


Kar se pa tiče joge, sem hodila 2 meseca, počutila sem se OK, ampak to je tako DOOOOLLLLLLGOČASNO. :thumbdown.gif:


Delam na področju zdravstva 10 let (trženje zdravil), zdravilstvo me pa zanima odkar se zavedam. In ko res veliko hodiš po bolnišnicah ugotoviš, da je sodobna medicina produkt totalne zablode človeštva, ko prelagajo svoje zdravje v roke zdravnikom in farmaciji. Žalostno :doctor.gif:

Vsaka "alternativna" metoda zdravljenja je lahko uspešna, če le ne polagamo izzida zdravljenja v roke terapevta. On je samo smerokaz, ki nas usmeri, vse ostalo je na nas. :thumbup1.gif: :smile484.gif:

Edited by MARSA - 15/5/2006, 19:11
 
Top
view post Posted on 10/5/2006, 14:01
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


Ja, no, vidis, jaz pa zaupam v takele stvari:

MAJICA + HLACKE + STUMFKI MOCI!!!

DELUJE, pa naj eden rece kar hoce!

Po radiu Opcine je bil intervju s tisto, ki to dela. Dala je tudi posneta mnjenja ljudi, ki so se cez noc pozdravili bolecin.
Mene je vec tedno zelo bolel trebuh, nabavila sem si hlacke, drugi dan in potem nikoli vec nobene bolecine.

Mami so boleli gleznji - nekaj let, pa se zatecene je imela in nabuhle. Drugo jutro, ko je obula nogavicke, NIC VEC BOLECIN!!!

Ja no.... PROBAJTE!!!
:thumbup1.gif:
 
Web  Top
Kocka
view post Posted on 10/5/2006, 17:42




Ja, sej imaš prav. Za poskusiti je

Bistvo je , da telo ozdravi, ker potem lahko zdravimo tudi vse ostalo.

:woot_jump.gif:

Meni so zelo pomagale aura-soma kapljice. Ampak to je bolj za dušo kot za telo.

Edited by MARSA - 15/5/2006, 19:14
 
Top
delfinka
view post Posted on 15/5/2006, 18:08




image

Evo demonstracija vaje joge :)
 
Top
view post Posted on 13/10/2006, 01:08
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


L’intervista in esclusiva con il
Dr. ZHAO NING JUN
19. settembre 2006

image



E’ tornato dalla Cina e glielo chiesto:
Quante ore durra il viaggio Trieste – Pechino? Quanto costa il biglietto? Hai paura viaggiare in aereo? Cosa facevi in Cina?

- 10 ore e per noi costa 600 € andata e ritorno. Nooo, che paura!
Vado a visitare i miei genitori (la mamma č una bravissima dr. Cardiologa e il papŕ č un generale in pensione), dopo studio Tai chi chuan con il mio maestro – buddista. Per noi in Cina č un bravo maestro come un papŕ. Lui mi insegna da quando ero piccolo e siamo molto vicini.
Studio pure la medicina tradizionale, agopuntura, medicina naturale, erbe, massaggio. Sono stato tre settimane e sono tornato 12. settembre.

Che cosa mangi in Cina? Di sera dove vai, cosa fai? Vai in disco a ballare?
- Mi piacciono tantissimo i ravioli, il tradizionale cibo cinese. E’ una lunga tradizione e per Capo d’anno mangiamo questo. No, no, non vado in disco, studio la teoria della medicina tradizionale. Ci sono sempre le novitŕ.
Dopo vado in montagna che si trova in altezza di cca 1500 m, all’ovest in un tempio di buddismo e ci sono cca 30 uomini. Prima vado in treno cca 6 ore, poi in pullman cca 5 ore, per cui quasi 10/11 ore e proseguo con asino, perché non c’č la strada per macchina. Lě č freddo, fresco, perché c’č il bosco intorno, ci sono anche i fiumi e i torrenti, la neve non c’č. La neve c’č intorno 3000 m.

Come sei vestito in monastero?
- Io sono vestito normale, perché sono un ospite, allievo. Loro hanno i vestiti o di marrone scuro o il colore di melone o giallo dipende dal loro livello. Quelli con il livello piů alto hanno i vestiti gialli, il colore d’oro, il colore dei cinesi. Invece principianti hanno il colore marrone scuro. Sono monaci, buddisti.

Ma tu sai nuotare?
- Sě, sě so nuotare pure bene ed ero anche due volte il campione di Pechino, quando andavo ancora a scuola. Mi piace nuotare e so tutti tipi di nuoto libero. Ho cominciato con l’etŕ di 5 anni. Avevo pure un bravo insegnante. Adesso vado a nuotare a Barcola – Trieste.

Vai ancora a Lubiana a fare i corsi di massaggio?
- Sě, andrň di nuovo l’anno prossimo.

Invece i corsi di Tai Chi Chuan a Trieste?
- Ogni Martedě e Giovedě, dalle 14 – 15 e 20,30 – 22. Di pomeriggio ci sono gli allievi nuovi, principianti (in una pallestra vicino allo Stadio), ma di sera c’č il mio gruppo che va avanti con me giŕ da tanti anni (Piazza Oberdan, la scuola Dante). Facciamo pure combattimento, esercizi con le spade e tutto quello che riguarda Tai Chi.

Grazie! Ma la prossima volta mi porti pure le foto con le medaglie d’oro, quando siete stati con il gruppo triestino i campioni mondiali di Tai Chi Chuan. Nihao!

(Foto BINGA)
 
Web  Top
view post Posted on 20/10/2006, 16:34
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


Dr. Zhao Ning Jun - Intervju



Vrnil se je s Kitajske in sem ga vprasala:
Koliko ur letenja je TS - Peking? Koliko stane karta? Se bojis leteti? Kaj si delal na Kitajskem?

- 10 ur, za nas stane 600 € gor in dol. Neee, kaksen strah!
Grem obiskati moje starse (mama je odlicna kardiologinja in oce je upokojeni general), potem studiram Tai chi z mojim budisticnim uciteljem. Na Kitajskem je dober ucitelj skoraj kot oce. On me ze od malega uci in sva si zelo blizu.
Studiram tudi tradicionalno medicino, akopunkturo, naravno medicino, zelisca, masaze. Bil sem 3 tedne, vrnil sem se 12. septembra.


Kaj jes na Kitajskem? Kam gres zvecer, kaj delas? Ali gres v disko plesat?
- Najraje imam ravijole, tradicionalna kitajska hrana, ki ima dolgo tradicijo in jo jemo za Novo.
Ne, ne, ne grem v disko, studiram teorijo tradicionalne medicine. Vedno so novosti.
Potem grem v gore na visini cca 1500 m, na vzhodu Kitajske v Budisticni Tempelj, kjer je priblizno 30 budistov. Prvo grem z vlakom pribl. 6 ur, potem z avtobusom pribl. 5 ur, to je ze skoraj 10/11 ur in potem nadaljujem na oslu, ker ni cest za avto. Tam je mrzlo, sveze, ker so gozdovi okoli, reke in hudourniki, snega ni - sele na okoli 3000 m.


Kako si oblecen v samostanu?
- Jaz normalno, ker sem gost, ucenec. Oni imajo temno-rjava oblacila ali v barvi melone ali rumena, odvisno od njihove stopnje. Najvisji imajo rumena, barva zlata, barva Kitajcev. Zacetniki pa imajo temno-rjava. Vsi so budisticni duhovniki.

Ali znas plavati?
- Da, da, celo odlicno. 2 krat sem bil prvak Pekinga, ko sem se hodil v solo. Vsec mi je plavanje in znam vse stile. Zacel sem, ko sem imel 5 let, imel sem tudi dobrega ucitelja. Zdaj hodim plavat v Barkolo - Trst.

Ali gres se v Ljubljano na predavanja masaze?
- Da, spet bom sel drugo leto.

Kaj pa tecaji Tai chi chuana v Trstu?
- Vsak torek in cetrtek od 14 - 15 in od 20,30 - 22. Popoldne so novi ucenci, zacetniki (telovadnica pri Stadionu), zvecer pa je moja grupa, katero ucim ze vec let (Trg Oberdank, sola Dante). Se tudi borimo, imamo vaje s sabljami in vse tisto, kar zajema Tai chi.

Hvala. Toda naslednjic mi moras prinesti tudi slike z zlatimi medaljami, katere ste osvojili na Kitajskem, ko je bilo Svetovno prvenstvo Tai chi chuana, kjer ste bili s to trzasko grupo. Nihao!
 
Web  Top
view post Posted on 4/1/2007, 22:10
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


:stellinina7er.gif: SI VOTANO / GLASUJEJO SE :stellinina7er.gif:



1. Forum BINGA-BONGA - TOP 200 FORUMFREE - clicca

http://supporto.forumfree.net/?t=13254199

Clicca per visitare / obisci il forum: http://BINGA-BONGA.forumfree.net

1 volta al mese / 1 x na mesec



2. Forum BINGA-BONGA - NET PARADE - clicca

http://www.net-parade.it/cgi-bin/votazione...ente=bingabonga

3. Forum (di Binga) ENRICO-PAPI-Ultime-Notizie - NET PARADE - clicca

http://www.net-parade.it/cgi-bin/votazione.aspx?utente=marsa

Clicca per visitare / obisci il forum: http://ENRICO-PAPI-Ultime-Notizie.forumfree.net


Ogni ora / Vsako uro

:graziear2.gif:




image

 
Web  Top
view post Posted on 7/1/2007, 11:24
Avatar

ADMINISTRATOR

Group:
Administrator
Posts:
13,343
Location:
TRIESTE

Status:


SVIM SRBIMA I SRPSKIM
PRIJATELJIMA ZELIMO
SRECAN BOZIC I SRPSKU NOVU GODINU!


(A tutti serbi e agli amici di serbi
auguriamo un
Felice Natale e Felice Anno Nuovo)


--------------------------------------------------------------------------------

S postovanjem,

Serbian Yellow Pages, Inc
7400 N. Waukegan Rd.
Niles, Illinois 60714
847-588-0555 847-588-0333

www.SerbianYellowPages.com
[email protected]




:graziear2.gif:
image

image

 
Web  Top
immortality2006
view post Posted on 21/2/2007, 07:14




Tra tutte le terapie alternative che ho provato ( e ne ho provato tante, persino l'urinoterapia!) la migliore č stata decisamente questa, cioč gli anelli di alex chiu: WWW.GETPERFECTBODY.COM.
Gli anelli sono sostanzialmente dei magneti da indossare ai mignoli secondo specifiche polaritŕ mentre si dorme, ogni notte. Accelerano e potenziano il flusso del "CHI", l'energia vitale, migliorando la salute complessiva e permettendo la detossificazione e il ringiovanimento dell'organismo.

Le sensazioni collaterali derivanti dagli anelli variano da persona a persona. Nel mio caso ho avuto da subito sogni un po' piu' abbondanti e un pň piů vividi e una lievissima sensazione di elettricitŕ in tutto il corpo. L'effetto piů eclatante č stato l'aumento di benessere e di energia, il minor bisogno di sonno, l'appetito ed il metabolismo incrementati. Per me č stata una questione di poche ore prima di cominciare ad avvertire effetti, perň, ripeto, varia da persona a persona, in base all'etŕ e alle condizioni di salute. Inoltre io, essendo leggermente anemico e avendo problemi di circolazione alle gambe, ho notato presto che le gambe non mi si addormentavano quasi piů neanche stando seduto a gambe incrociate, che potevo camminare per ore senza stancarmi minimamente, e che la mia tachicardia era guarita.

Da qualche mese uso anche la gorgeouspil (sempre di alex chiu) e vi assicuro č incredibile, mi sento 10 volte meglio, mi sono completamente ricresciuti i capelli e sto persino cambiando lineamenti (nelle testimonianze del sito ci sono anche le mie foto PRIMA-DOPO trattamento).
 
Top
38 replies since 5/1/2006, 18:40   3429 views
  Share